Etiopia

 

Etiopia leży w tak zwanym Rogu Afryki. Jest niezwykle ciekawym miejscem z przebogatą historią i kulturą,  leży w równej odległości pomiędzy równikiem i Zwrotnikiem Koziorożca.

 

Etiopia to wymagający kierunek dla programów typu incentive. Jej uwarunkowania terenu sprzyjają wyjazdom, których podstawowym środkiem transportu są samochody z napędem na cztery koła. Liczne wzgórza, wyżyny, zapadliska czy obniżenia zakończone jeziorami tworzą niesamowity efekt wizualny. W przypadku grup, dla których nie jest straszny kilkudniowy trekking, proponujemy obszar gór Siemen. Dla zwolenników safari i docierania w niedostępne tereny sugerujemy dolinę Omo na południu kraju.

 

Wyjazd do Etiopii idealnie sprawdza się w połączeniu z graniczącą Kenią. Ponieważ kraje te są od siebie odmienne, kombinacja wyjazdu do tych dwóch afrykańskich krajów, daje pełniejszy obraz Czarnego Lądu.

 

Etiopia to miejsce dla małych grup o dość wysublimowanych wymaganiach. Nie jest to kierunek dla każdej grupy, natomiast piękno tego kraju rekompensuje warunki jakim trzeba sprostać. Do Etiopii najlepiej udać się w porze suchej, która trwa od października do maja, a optymalna długość wyjazdu to minimum 6 dni.