Zimbabwe

 

Botswana to miejsce absolutnie wyjątkowe! Niemal cały jej obszar to park narodowy, w większości Pustynia Kalahari. Oprócz typowego safari, proponujemy naszym grupom również konne safari. Natomiast element, który zawsze proponujemy na naszych wyprawach do Botswany to lot nad Deltą Okawango. Ten cud natury nie sposób zobaczyć z ziemi. To właśnie tutaj woda zamiast płynąc do morza, rozlewa się po pustyni tworząc ogromną oazę. Liczne kanały, wysepki, rozlewiska formują bajkowy obraz. Dopiero z tej perspektywy dostrzec można ogromne skupiska słoni zamieszkujące całą deltę czy wędrujące hipopotamy, które z lotu ptaka tworzą istną pajęczynę. Botswana ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg, która jest wręcz wzorcowo utrzymana dlatego pomimo dość znaczących odległości, w łatwy sposób można się tu przemieszczać.

 

To idealne miejsce do spotkania ze zwierzętami niemal oko w oko, gdyż obecność dzikich zwierząt niemal w zasięgu ręki nie jest tu rzadkością a raczej standardem.

 

 

Ciekawym uzupełnieniem wyjazdu do Botswany jest połączenie go z sąsiadującym Zimbabwe. Celem tej podróży są oczywiście słynne Wodospady Wiktorii czyli cud afrykańskiej natury, nieocenione dzieło dzikiej natury. To jeden z najwspanialszych wodospadów na świecie, zaskakuje i hipnotyzuje swoimi rozmiarami, potęgą i siłą. Będąc na rzece Zambezi, dla fanów wysokiej dawki adrenaliny, proponujemy najlepszy i najdzikszy rafting słodkowodny na świecie. 

 

 

Botswana i Zimbabwe to idealne miejsca dla fanów fotografii, wypraw konnych, miłośników safari i przyrody w najdzikszej postaci. Sprawdza się przy małych i średnich grupach. Na wyjazd do Botswany proponujemy przeznaczyć minimum 7 dni, a najlepszym terminem na wyjazd są miesiące maj – listopad.