Filipiny

 

Filipiny są jedynym państwem świata, które mieści się na archipelagu złożonym z ponad siedmiu tysięcy wysp położonych na Oceanie Spokojnym. Zróżnicowane pod względem wielkości oraz ukształtowania terenu wyspy zamieszkują niebywale gościnni ludzie, którzy uśmiechem witają żądnych przygód turystów. Filipiny to miejsce słynące ze świetnej zabawy - dla lokalnej ludności praktycznie każda okazja jest pretekstem do świętowania! Jednak oprócz zabawy oraz doskonałej kuchni lokalnej Filipiny oferują odwiedzającym zapierające dech w piersiach krajobrazy i piękną przyrodę. Zdecydowanie największym magnesem przyciągającym turystów na Filipiny są plaże (te na wyspie Boracay regularnie wygrywają w rankingach najlepszych plaż na świecie) oraz ocean kryjący w sobie rewelacyjną rafę koralową – jedną z najpiękniejszych! To idealne miejsce na snorkelling lub nurkowanie z butlą. Jednak Filipiny to także skaliste góry, jaskinie oraz pnące się ponad horyzont tarasy ryżowe, które w 1995 roku wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako miejsce obrazujące doskonałą harmonię pracy ludzkiej z naturą.

 

Naszym zdaniem najciekawszą aktywnością turystyczną na Filipinach jest tzw. island hopping, czyli eksplorowanie wysp i wysepek korzystając z wynajętej małej łodzi. Wybrzeże Filipin obfituje w miejsca bogate w niezamieszkane wysepki, które często posiadają piękne, piaszczyste plaże warte zatrzymania się lub rafę koralową idealną do snorklowania. W ciągu jednego dnia można odwiedzić kilka takich miejsc, a następnego dnia wyruszyć po więcej. Dodatkową ciekawą aktywnością na Filipnach jest trekking na szczyt licznych wulkanów, np. Taal,  Pinatubo,  Mayon czy też Kanlaon. Do tego warto zobaczyć takie miejsca jak zawieszony na klifie cmentarz w Sagadzie, perły architektury azjatyckiej i kolonialnej w miasteczku Vigan, Czekoladowe Wzgórza, podziemną rzekę, rekiny wielorybie w Donsol oraz malownicze tarasy ryżowe w Banau i Batad.

 

Wyjazd na Filipiny będzie świetnym pomysłem dla mniejszych grup, żądnych wyjątkowych przygód oraz lubiących aktywny wypoczynek. Na tego typu wyjazd należy zazwyczaj przeznaczyć około 10 dni