Korea Południowa

 

 

Korea Południowa znana jest przede wszystkim jako jeden z azjatyckich tygrysów, a jej stolica Seul postrzegana jest jako miasto nowoczesnej technologii. Jednak kraj ten ma do zaoferowania również piękne krajobrazy, wspaniałe zabytki oraz bogatą kulturę. Wciąż nieodkryta Korea jest jednym z bardziej interesujących krajów Azji, jest połączeniem tradycji z nowoczesnością, które przeplatają się tu niczym Yin i Yang, które również występuje na fladze narodowej kraju.

 

Korea to przede wszystkim zapierające dech w piersiach góry i liczne szlaki wędrowne oraz  niezliczona liczba pałaców oraz buddyjskich świątyń i klasztorów ulokowanych w wyjątkowych miejscach tj. półki skalne, głębokie doliny czy jaskinie. Jest to kraj o niezwykłej kulturze, którą można obserwować na każdym kroku. Jest to również miejsce ciekawej orientalnej kuchni z potrawą kimchi na pierwszym planie. Jest to narodowa potrawa Koreańczyków, najczęściej wykonywana z kiszonej kapusty jednak o odmiennym smaku od tej polskiej.

 

Korea to idealny kierunek dla miłośników orientu oraz pasjonatów nowości technologicznych. Kraj posiada świetną infrastrukturę dlatego świetnie sprawdzi się zarówno dla mniejszych jak i bardzo dużych grup.

Korea Południowa znana jest przede wszystkim jako jeden z azjatyckich tygrysów, a jej stolica Seul postrzegana jest jako miasto nowoczesnej technologii. Jednak kraj ten ma do zaoferowania również piękne krajobrazy, wspaniałe zabytki oraz bogatą kulturę.