Laos

 

Kambodża jest małym ale bardzo ciekawym krajem. Po latach wojen i walk domowych od niedawna cieszy się spokojem, dzięki czemu jest możliwość pracy nad odbudową gospodarki oraz rozwojem turystyki. Kambodża należy do najbiedniejszych krajów Azji jednak mieszkańcy są uśmiechnięci i niezwykle przyjaźnie nastawieni do turystów. Niezaprzeczalnie największą atrakcją Kambodży i jedną z największych w Azji jest Angkor czyli pradawna stolica Imperium Khmerów. Ten monumentalny kompleks świątynny nie ma sobie równych na całym świecie i stanowi magnes dla przyjezdnych z całego świata. Świątynie są naprawdę imponujące, nie bez powodu zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednym bardziej spodoba się mistyczna Ta Prom, innym położone na uboczu Banta Srei. Angkor Wat to miejsce, które z całą pewnością należy zobaczyć choć raz w życiu! Jednak Kambodża to również nieduże prowincjonalne miasteczka pełne lokalnego kolorytu, gdzie podziwiać można kolonialną architekturę, piękne plaże z ciepłą wodą oraz stolica kraju Phnom Penh z pełnymi riksz i motorów ulicami.

 

Wizytę w Kambodży często łączy się przy okazji wyprawy do Wietnamu lub Tajlandii, jednak można ją również połączyć z odwiedzinami w Laosie, który to kraj oferuje wciąż nieznane piękne krajobrazy, urzekającą przyrodę, wspaniałe jedzenie, lokalne targi z rękodziełem, fascynujące rytuały mnichów buddyjskich oraz towarzystwo przesympatycznych ludzi. Laos, podobnie jak Kambodża to mały-wielki kraj, który warto odwiedzić.

 

Wizytę zarówno w Kambodży jak i w Laosie proponujemy mniejszym i średnim grupom, a czas jaki należy przeznaczyć na realizację ciekawego programu incentive to 7 dni.