Wietnam

 

Wietnam – kraj położony w południowo-wschodniej Azji, rozciąga się wzdłuż wybrzeży Morza Południowochińskiego. Jest to największe i najlepiej rozwinięte gospodarczo oraz turystycznie państwo Indochin. Mocno wydłużony kształt Wietnamu sprawia, że jego linia brzegowa wynosi ponad 3440 km, a wybrzeże należy do najpiękniejszych w całym regionie. Znajduje się  tutaj mnóstwo piaszczystych plaż, z których tylko część została dotąd zagospodarowana turystycznie. Piękne wybrzeże, ciepłe Morze Południowochińskie, błękitna woda, tropikalna roślinność sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: sporty wodne, nurkowanie, zabytkowe miejsca i przepiękne krajobrazy malowniczych zatok oraz lagun.

 

Jednak wizyta w Wietnamie to również spotkanie z niezwykle egzotyczną kulturą. Barwne przedstawienia teatralne, urzekająca muzyka tradycyjna, gwarne targi, wspaniałe rękodzieła i specjały lokalnej kuchni z pewnością zachwycą zmysły nawet najbardziej wymagających turystów. Tutaj można i wypada jeść z wózków i budek rozstawionych przy ulicy, warto wypić świeże piwko na chodniku i zagadać do przyjaźnie wyglądających mieszkańców. W trakcie wizyty w Wietnamie warto na pewno odwiedzić zatokę Halong, będącą jednym z cudów natury. W trakcie rejsu Goście mogą podziwiać zjawiskowy krajobraz składający się z tysięcy wapiennych wysp oraz jaskiń. W trakcie pobytu w stolicy kraju – Hanoi zwanym „miastem na zakręcie rzeki”, zamieszkiwanym przez 4 miliony osób doświadczyć można prawdziwego Wietnamu. Tu najpopularniejszym środkiem transportu są jednoślady: rowery, motorowery oraz motocykle. Klimatyczna zabudowa śródmiejska zachowała się od czasów panowania Francuzów i najlepiej podziwiać ją w trakcie przejażdżki rykszą. Warte odwiedzenia są również historyczny port – Hoi An, czy też krajobrazy Delty Mekongu oraz wiele innych ciekawych miejsc.

 

Podróż do Wietnamu najlepiej zaplanować na okres luty – maj. Program incentive z pewnością sprawdzi się zarówno przy małych grupach przygodowych jak również dużych grupach osób.